עיצוב גבות

סידור גבות נראה כמו מלאכה פשוטה: מורטים שערות מיותרות, גוזרים מעט בקצוות ומתחדשים בגבות נקיות ומעוצבות. האמנם? גבות מעצבות את מראה הפנים וצורתן תכריע את צורת הפנים כמעט לחלוטין. חשוב לשמור עליהן מלאות ומטופחות גם מעבר לניקיון הבסיסי וכך עושים זאת נכון:

טעויות נפוצות בסידור גבות

בתחום סידור הגבות מתייחסים לא פעם לטעויות הבסיסיות שהורסות את מבנה הגבה, פוגעות בצמיחה ובמראה הקבוע של שערות הגבה. כך למשל, מומלץ שלא להשתמש במראה מגדילה שפוגעת בפרספקטיבה לגבי המבנה הכולל. בהגדלה כזו, אומרים המומחים, כל שערה פתאום הופכת למיותרת והתוצאה היא מריטה של שערות חיוניות למראה הכולל. גם לתאורה יש אלמנט חיוני, מאחר ותאורה שאיננה מלאה עלולה ליצור מראה לא תואם בין שתי הגבות או למנוע מהן לעמוד ביחס טוב עם כל הפנים. כמובן שגם גבות שנקצצו יותר מידי יגדלו תוך מספר ימים בצורה לא טובה ולכן מומלץ לסרק אותן למעלה והחוצה לכיוון הרקות לפני הגזירה. יש להתרחק מבסיס הגבה ולהשתמש במספריים המיועדות לשיער ולא במספרי ציפורניים קמורות. 

מתי נוגעים בגבות, מנקים ומעצבים?

סידור גבות טוב מתרחש אחת לשבועיים-שלושה, כאשר צריך להימנע מלגעת בהן בין סידור לסידור. ככל שהמריטה תדירה יותר, כך השיער יצמח באופן מוגבר ולכן חשוב שהגבות ישוקמו כראוי וישדרו מראה טבעי יותר. 

אם הגבות איבדו פרופורציה ובעיקר כאשר שתי הגבות לא תואמות (אחת דקיקה יותר מהאחרת למשל), חשוב לפעול בעדינות: גזירה, ניקוי מסביב ולהימנע מנגיעה נוספת. חשוב להדגיש שלגבות לוקח כשישה חודשים להשיג כיוון צמיחה טבעי מחדש לאחר שבוצע בהן שינוי ולכן חשוב שכל ניקיון יבוצע בצורה מאופקת ושקולה מאוד. 

איך מבצעים סידור גבות לבד?

רצוי להתחיל בסירוק עם מברשת ולאחר מכן להתייחס לשלוש הנקודות החשובות: הנקודה האנכית מכנפי האף ועד לתחילת הגבה, מהאף עד לקצה הקרוב לרקות והקו הישר מאמצע העין עד לגבה, מה שמגדיר את הקשת (שיא הגובה) ואמור להתבצע רק בהסרת השיער שמעבר לאותו הקו. 

ומה לגבי שעווה? ניתן להשתמש בה כדי לנקות את האזורים שסביב המצח והרקות, כל עוד נשמר המראה הטבעי והקו הכללי לא ייראה "עשוי" יתר על המידה. בעפעף התחתון מומלץ להשתמש בשעווה בזהירות יתרה, מאחר וזהו עור דק והמקום עשוי לסבול בטווח הארוך מפיגמנטציה. 

במקרה של קושי וגם כאשר דרושה צמיחה טובה ושיקום לגבות הרוסות, חשוב שסידור הגבות יתבצע מול קוסמטיקאית מומחית. 

ניתן לקבוע פגישה – לסידור גבות מקצועי.  לחצו כאן  073-7614447

לחזרה לעמוד הבית לחצי כאן