? מהו מיקרובליידינג

מיקרובליידינג היא טכניקת עיצוב הגבות הפופולרית, שכולנו מכירים גם בשם הנפוץ "שיטת השערה". אז מה זה בעצם ולמי זה מתאים? כל התשובות נמצאות כאן:

אם בעבר היה נהוג להדגיש בעיקר את עצמות הלסת, השפתיים והעיניים במסגרת איפור הפנים, הרי שכיום ישנו דגש משמעותי ורחב גם על עניין הגבות. מדובר בעולם ומלואו בתחום הביוטי והאסתטיקה, שמעניק לפנים מראה עשיר וחיוני ומתמקד גם בחלקו העליון של הפנים המשיק לקו השיער וזקוק להתייחסות משלו. 

מיקרובליידינג הוא למעשה סוג של טכנולוגיה הכוללת החדרה של פיגמנט צבע למילוי ולהעשרת מראה הגבות באמצעות מחט קטנה, החודרת ישירות לשכבת העור העליונה (שכבת הדרמיס). המכשיר שנמצא בשימוש הוא חשמלי ולכן מספק רמת דיוק מעולה לתצורת הגבה תוך שהוא שומר על מראה טבעי. 

חשוב להדגיש שמיקרובליידינג איננו נחשב לקעקוע מבחינה מקצועית, מאחר והפיגמנט (בכמות מרוכזת מאוד) חודר גם לשכבת העור הפנימית, בה מתרחשת צריבה שמספקת את המראה הנצחי של הקעקוע עצמו. בשיטת השערה הפעולה מבוצעת רק על השכבה העליונה כך שהפיגמנט דוהה בסופו של דבר כעבור שנה-שנתיים בהתאם לסוג ומאפייני העור ואיכות הפיגמנט.  

?עד כמה זה כואב

טרם הטיפול מורחים על אזור הגבות חומר מאלחש שיביא להפחתת הכאבים, אך חשוב לציין שהטיפול מורגש בקרב רוב המטופלות ורמת הכאב משתנה מאחת לאחת באופן סובייקטיבי. אם מדובר בסף כאב נמוך מעבר לרגיל, יהיה אפשר להתייעץ לפני כן עם קוסמטיקאית מקצועית המתמחה בביצוע מיקרובליידינג ולברר האם מומלץ לעבור את הטיפול.

? למי מתאים מיקרובליידינג

שיטת השערה נחשבת לפופולרית הן בקרב צעירות שמעוניינות בעיצוב קבוע לגבות ללא צורך באיפור והן בקרב מבוגרות שסובלות מגבות פגומות, דלילות או בעלות אזורים ללא צמיחה. שיטה זו מחליפה במידה מסוימת את טכניקת ההצללה המסורתית ופוטרת מהצורך לבצע אותה שוב ושוב מידי יום. 

הגורם המקצועי המתאים

צריך לזכור שלמרות יתרונותיה המעולים של השיטה, עדיין מדובר בתהליך פולשני שעשוי לעורר רגישות או דלקת, פיגמנטציית יתר, אי ספיגה של כל הצבע ואפילו נשירה של שיער הגבות הטבעי. כל אלו אמורים להילקח בחשבון כאשר הגורם מקצועי ומיומן. גם הציוד הרלוונטי לפעולה – המכשיר, מחטים ופיגמנט הצבע הם יקרים ככל שאיכותם עולה. אם בעל המקצוע הנבחר מציע מחיר זול מאוד, זה עשוי להעיד על חוסר הכשרה מתאימה או ציוד מספקים לא מוכרים או בלתי מומלצים.